Üldteenuse keskmine hind langes novembris 10 protsenti

Üldteenuse suurimate osutajate avaldatud marginaalide keskmine hind oli novembris kolm protsenti madalam kui oktoobris ning on langenud alates augustikuust tervelt viisteist protsenti, näitab sõltumatu võrdlusportaali Energiaturg.ee analüüs. Vaatamata sellele, et suuremad võrguettevõtjad on alates augustist hindu langetanud, püsib Üldteenuse maksumus endiselt kõrgem fikseeritud pakettidest.

Suurematest võrguettevõtjatest oli novembris üldteenuse marginaal kWh kohta kõige madalam Eesti Energial (Elektrilevi nimetatud üldteenuse osutaja), 0,6 senti koos käibemaksuga, millele järgnesid VKG Elektrivõrgud 0,67 ja Imatra Elekter 0,72 sendise marginaaliga.

Kõige soodsam üldteenuse marginaal oli novembris endiselt võrguettevõtjal AS Anne Soojus, 0,24 senti ühe kWh kohta koos käibemaksuga. Kõige kallim marginaal oli Kuvart OÜ-l, 2,65 senti ühe kWh kohta koos käibemaksuga. Ühtlasi on püsinud Anne Soojuse ja Kuvarti marginaalid vastavalt kõige soodsama ja kallimana kogu aasta vältel.

„Üldteenuse madalama hinnataseme tingisid keskmisest madalamad börsihinnad, mis langesid novembrikuus võrreldes möödunud kuuga tervelt 12 protsenti ja olid ühtlasi ka viimase poole aasta madalaimad,“ ütles Energiaturg.ee tegevjuht Pirmin Tamm.

Novembris maksid näiteks 10 000 kWh aastatarbimisega eramu omanikud üldteenuse kasutajatena keskmiselt 2,86 eurot rohkem kui kõige populaarsema börsipaketi tarbijad ja kõige populaarsema fikseeritud hinnaga paketi kasutajatega võrreldes oli hinnavõit 5,94 eurot. Hinnad sisaldavad käibemaksu, kuid tegemist on üksnes elektri maksumusega, ilma võrgutasude ja aktsiisideta.

Energiaturg.ee on sõltumatu võrdlusportaal sobiva elektrilepingu sõlmimiseks, mida arendavad koostöös investeerimisfirma Capital Mill ning IT-partnerina Helmes.