Portaalis Energiaturg.ee saavad tarbijad nüüd elektrilepinguid sõlmida

Elektrimüüjatest sõltumatu portaali Energiaturg.ee abil saavad tarbijad lisaks elektrimüügifirmade hinnapakettide võrdlemisele sõlmida elektrilepingu otse portaalis. 8. märtsi seisuga on portaaliga liitunud nii era- kui ka äritarbijate suunal elektrimüüja Elektrum Eesti OÜ ja äritarbijate suunal Elektrimüügi AS.

Tarbijakeskse hinnavõrdlusportaali Energiaturg.ee tegevjuht Moonika Kukke ütleb: „ Portaali uue lahenduse eesmärk on muuta tarbijatele harjumatu avatud elektrituru eelis igakuiselt elektrimüüjat või –paketti vahetada võimalikult lihtsaks ja mugavaks. Plaanis on saavutada koostöö kõigi suuremate elektrimüüjatega, et portaali suurel tarbijaskonnal oleks sobiva hinnapaketi leidmiseks lai valikuvõimalus.“

Elektrum Eesti juht Raivo Videk usub, et hinnavõrdlusportaalid on inimestele headeks abilisteks, et elektrituru avanemine Eestis veelgi efektiivsemalt toimiks. „Elektrum teeb koostööd kõigi nelja hinnavõrdlusportaaliga, kes täna Eestis tegutsevad – tahame olla seal, kus on ka meie kliendid. Loodame koostöös portaaliga Energiaturg.ee pakkuda Elektrumi soodsate hindadega elektripakette veelgi enamatele kodutarbijatele. Eriti loodame portaali vahendusel jõuda just suurema elektritarbimisega eratarbijateni, kelle elektrikulu võib kehva hinna puhul olla märkimisväärne,“ lisas Videvik.

Elektrimüügi AS tegevjuhi River Tomera sõnul harivad portaalid kliente elektriostu võimaluste osas ning aitavad langetada mõistlikke valikuid. „Elektrimüügi AS-il (elekter.ee) on klientidele pakkuda piisavalt hea tootevalik ning soodsad hinnad, et neid lisaks otsekanalitele jagada läbi portaalide. Eelkõige näeme siin kasu äritarbijatele, kus elektri ostuotsused on veidi keerukamad ning kellel on võita-kaotada rohkem,“ täiendas Tomera.

 Portaal kutsub tarbijaid Energiatunneliga elektripaketi ühisostule

Teise uuendusliku lahendusena korraldab tarbijakeskne hinnavõrdlusportaal Energiaturg.ee nii era- kui ka äritarbijatele 8. kuni 22. märtsini 2013 elektripaketi või –müüja vahetuskampaania Energiatunnel, mille eesmärgiks on koondada kokku võimalikult palju elektritarbijaid, et saada ühiselt elektrimüüjatelt parim pakkumine.

„Selliseid kampaaniad on edukalt teinud pikalt avatud elektrituruga toimetanud riigid nagu Suurbritannia, Holland ja Belgia. Kampaaniates on koondunud tuhanded tarbijad, kes on saanud elektrimüüjatelt hea pakkumise ja säästnud sellega tuhandeid eurosid. Selline kampaania annab Eesti turul võimaluse ka väiksematele elektrimüüjatele ja teadvustab tarbijatele kuivõrd muutlikud võivad olla elektrimüüjate hinnapaketid,“ ütleb portaali tegevjuht Kukke.

Tarbijatel tuleb kampaanias osalemiseks täita tasuta liitumisvorm Energiaturg.ee kodulehel. Kampaania lõppedes küsib sõltumatu energiaportaal elektrimüüjatelt pakkumised, aitab arvutada tarbija rahalise võidu uue lepingu sõlmimisel ja seejärel saab tarbija sõlmida portaali vahendusel elektrilepingu valitud müüjaga.

Energiaturg.ee tegevjuht Kukke täpsustab, et tarbijad ei ole kohustatud Energiatunneliga liitudes lepingut sõlmima, seetõttu on kampaaniaga liitumine soovituslik kõigile, kuna mida suurem on liitunute hulk, seda suurem tõenäosus on saada soodsam pakkumine.

Energiaturg.ee on sõltumatu ja tarbijakeskne elektripakettide hinnavõrdlusportaal, mida arendavad koostöös Advokaadibüroo GLIMSTEDT, investeerimisfirma Capital Mill ning IT-partnerina Helmes.