Fikseeritud paketid on märgatavalt odavnenud

Elektrilepingute portaali Energiaturg.ee sõnul on praegu soodne aeg Eesti tarbijate eelistatuima, fikseeritud hinnaga paketi valimiseks, millest odavaimad on Elektrimüügi AS-i, 220 Energia ja Eesti Energia elektripaketid, suuremahuliste tarbijate puhul aga Starman ja Elektrum Eesti.

Energiaturg.ee tegevjuhi Pirmin Tamme sõnul on fikseeritud pakettide hinnad tänu soodsamatele tulevikutehingute hindadele olnud langustrendis ka kodutarbijate jaoks juba pikemat aega, alates veebruari algusest, ja on seni avatud turul ühed soodsaimad. „Eesti elektritarbijad hindavad stabiilsust ja kindlustunnet, seda tõestab Eleringi statistika, mille põhjal olid 76 protsenti aasta alguses kehtinud lepingutest tähtajalised,“ selgitas Tamm.

„Senine avatud turu kogemus näitab aga, et börsipakett on olnud kodutarbijatele soodsam valik – möödunud aasta kokkuvõttes oli populaarseim muutuva hinnaga pakett viis protsenti ja käesoleva aasta esimestel kuudel lausa 19 protsenti soodsam fikseeritud paketist. Börsimarginaalid on käesoleva aasta alguses püsinud stabiilsena, mistõttu tasub riskialtimatel tarbijatel kaaluda ka muutuva hinnaga paketti, mis on seni end õigustanud,“ ütles Tamm.

Tamme sõnul muudavad aktiivsemad elektrimüüjad Eesti Energia ja Elektrum Eesti pakettide hindu keskmiselt mõned korrad kuus.

Soodsamate valikute ülevaade seisuga 27. märts 2014:

Börsipaketid Hind (s/kWh)
220 Energia 0,24
Starman 0,26
Imatra Elekter 0,27
Fikseeritud ühetariifsed paketid Hind (s/kWh)
Elektrimüügi AS 12 kuud 5,50
Eesti Energia 6 kuud 5,59
220 Energia 6 kuud 5,60
Fikseeritud kahetariifsed paketid Hind (s/kWh)
Elektrimüügi AS 12 kuud 5,295 (päev 5,87, öö 4,72)
220 Energia 6 kuud 5,325 (päev 6,16, öö 4,59)
Eesti Energia 6 kuud 5,510 (päev 6,04, öö 4,98)

Tamme sõnul võrdleb Energiaturg.ee kõikide elektrimüüjate pakette, kuid lepinguid saab portaali vahendusel sõlmida vaid koostööpartneritest elektrimüüjatega.