Elektri börsihind tuli oktoobris 8 protsenti soodsam

Oktoobri elektriarve on populaarseima börsipaketi valinud elektritarbijatel kaheksa protsenti väiksem kui levinuima fikseeritud hinnaga paketi valinud klientidel, teatas elektrilepingute portaal Energiaturg.ee

„Kuigi börsihind oli oktoobris soodsam, kujunes hinnatase oodatust kõrgemaks. Põhjuseks oli kuu keskel toimunud ja üle nädala väldanud EstLink hooldustööd, mis tegi Eesti elektri kuu kokkuvõttes 10 protsenti Soome omast kallimaks. Praegustes hindades mängib suurt rolli hüdroenergia, kuna reservuaaride hea täituvus on viinud viimaste päevade börsihinnad väga alla,“ kommenteeris Energiaturg.ee tegevjuht Pirmin Tamm.

Populaarsema börsi- ja fikseeritud paketi võrdlus näitab, et oktoobris oli 1750 kWh aastatarbimisega korteril börsihinnaga pakett koos käibemaksuga 0,71 eurot odavam kui enimvalitud fikseeritud hinnaga pakett. Elektriküttega eramu, mille aastane tarbimine on 22 500 kWh, pakettide hinnavahe oli oktoobris 9,1 eurot. Hinnad sisaldavad käibemaksu, kuid tegemist on üksnes elektri maksumusega, ilma võrgutasude ja aktsiisideta.