Ekspert: vahetage elektripaketti ja tekitage konkurentsi

Pirmin Tamm

Elektriturul ei saa konkurentsi ning soodsamaid hindu tekkida, kui eratarbijad vahetavad nii vähe elektrimüüjat, ütles Energiaturg.ee juhtivanalüütik Pirmin Tamm.

Ta rääkis “Terevisioonis”, et kui Eestis on ainult 9000 inimest elektrimüüjat vahetanud, siis on kriitika energiaturu mitteavanemise pärast põhjendamatu. “See turg ei saagi avaneda ja ei saagi tekkida armutu konkurents, kui nii vähe inimesi süveneb sellesse teemasse,” ütles Tamm.

Saatekülaline märkis, et isegi kui ei huvita rahaline võit, siis kasvõi konkurentsi tekitamise nimel tuleks müüjat vahetada. Sellisel juhul on müüjad sunnitud elektri hinda alandama või muid lahendusi pakkuma, et teistest eristuda.

Tamm soovitab juba praegu oma elektrilepingud üle vaadata ning teha selgeks, kui pikk on vahetuse etteteatamise periood lepingu lõpetamise puhul. Enamasti on see 30 päeva, seega tuleks praegusele müüjale teatada novembri lõpus. Uus leping tuleb sõlmida 21 päeva enne kuuvahetust ehk hiljemalt 10. detsembriks.

Need tarbijad, kes ei muuda paketti ja kelle leping kaotab aasta lõpuks kehtivuse, lähevad automaatselt üldteenuse alla.

Allikas: http://uudised.err.ee/?06287860