Börsipakett esimesel poolaastal jätkuvalt 15 protsenti soodsam kodutarbijatele kui fikseeritud elektrihind

Kogu avatud turu jooksul keskmiselt ehk alates 2013. aastast alates on börsipakett kodutarbijatele 15 protsenti soodsam olnud  kui fikseeritud hinnad, ja nii jätkus see ka käesoleva aasta esimeses pooles,  näitab sõltumatu võrdlusportaali Energiaturg.ee analüüs. 

Energiaturg.ee börsi- ja fikseeritud paketi võrdlus näitab, et esimesel poolaastal säästis 1750 kWh aastatarbimisega korter börsipaketiga 6,46 eurot, aastatarbimisega 22 500 kWh elektriküttega eramu aga juba 83,04 eurot. 

Elektrihinnad üldiselt on aga aasta-aastalt langenud, kus 2013. aastal oli võrdluseks oleva fikseeritud paketi hinnaks käibemaksuga 5,845 s/kWh, siis käesoleval aastal on fikseeritud hind langenud nii madalale juba kui 4,836 s/kWh Alexela Energia poolt.

Fikseeritud hindade langedes on alatasa langenud ka börsihinnad, kuid tänavu võrreldes möödunud aasta esimese poolaastaga on börsihinnad grammi ehk protsendi võrra juba tõusnud.

Suuremate üldteenuse osutajate seas oli soodsaim esimesel poolaastal Elektrilevi nimetatud üldteenuse müüja Eesti Energia, keskmise kWh hinnaga 4,36 senti käibemaksuga, millele järgnes VKG Elektrivõrgud 4,53 senti ja Imatra Elekter 4,58 senti.

“Üle pika aja oli jaanuarikuus börsipakett kallim kui fikseeritud pakett, seda enamasti külmade ilmastikuolude tõttu, kuid hinnavahed olid marginaalsed ja endiselt on kodutarbijatele börsipakett end igati õigustanud. Näiteks täna, 26 juulil, pakuvad avalike hinnakirjade järgi ettemaksuta soodsamaid börsipakette Alexela Energia ja 220 Energia 0,2 sendise marginaaliga kWh kohta, fikseeritud pakettide puhul kerkivad esile samad elektrimüüjad ning tihedalt on kannul Eesti Gaas”, ütles Energiaturg.ee tegevjuht Pirmin Tamm.

Energiaturg.ee on sõltumatu võrdlusportaal sobiva elektrilepingu sõlmimiseks, mida arendab investeerimisfirma Capital Mill. Soodsaima elektrilepingu leidmiseks ja sõlmimiseks tuleks kasutada kalkulaatorit, mille leiate SIIT.