Börsihind oli septembris neli protsenti soodsam

Septembris tuleb populaarseima börsipaketi valinud elektritarbijate arve neli protsenti väiksem kui levinuima fikseeritud hinnaga paketi kasutajatel. Elektrilepingute portaali Energiaturg.ee teatel on elektri börsihinnal põhineva paketi valinud tarbijate hinnavõit üheksa kuu kokkuvõttes 15 protsenti.

„10. septembril lülitus välja EstLink 1, mille tõttu tekkis arvestatav hinnavahe Eesti ja Soome hinnapiirkonna vahel, kuna juba päev varem oli välja lülitunud teine Eesti-Soome merekaabel, EstLink 2. Nende seisaku ajal maksis elekter Eesti hinnapiirkonnas keskeltläbi 60 protsenti rohkem kui Soome hinnapiirkonnas ning septembri kokkuvõttes tõstsid EstLinkide rikked lõpptarbijale hinda ligikaudu 12 protsendi võrra,“ kommenteeris Energiaturg.ee tegevjuht Pirmin Tamm.

Populaarsema börsi- ja fikseeritud paketi võrdlus näitab, et septembris oli 1750 kWh aastatarbimisega korteril börsihinnaga pakett koos käibemaksuga 0,37 eurot odavam kui enimvalitud fikseeritud hinnaga pakett. Elektriküttega eramu, mille aastane tarbimine on 22 500 kWh, pakettide hinnavahe oli septembris 4,71 eurot. Hinnad sisaldavad käibemaksu, kuid tegemist on üksnes elektri maksumusega, ilma võrgutasude ja aktsiisideta.