Börsihind oli novembris tervelt 18 protsenti soodsam

Novembris tuleb populaarseima börsipaketi valinud elektritarbijate arve kaheksateist protsenti väiksem kui levinuima fikseeritud hinnaga paketi kasutajatel. Elektrilepingute portaali Energiaturg.ee teatel on elektri börsihinnal põhineva paketi valinud tarbijate hinnavõit üheteistkümne kuu kokkuvõttes 15 protsenti, mis on kolm korda suurem möödunud aasta 5 protsendilisest võidust.

„Novembrikuu algas Põhjamaades väga vihmaselt, mis kergitas hüdroreservuaaride taset ning hoidis börsihindu stabiilselt madalatena. Kuu teisel poolel ilmastik muutus ning temperatuuride langedes suurenes ka tarbimine, mis tõstis börsihindu. Kuna suuremaid hoolduseid või rikkeid ülekandevõimsustes ei esinenud, oli Eesti hinnapiirkonna hind pea võrdne Soome omaga. Novembrikuu börsihind langes võrreldes möödunud kuuga 12 protsenti ning aasta tagusega lausa 16 protsenti,“ kommenteeris Energiaturg.ee tegevjuht Pirmin Tamm.

Populaarsema börsi- ja fikseeritud paketi võrdlus näitab, et novembris oli 1750 kWh aastatarbimisega korteril börsihinnaga pakett koos käibemaksuga 1,53 eurot odavam kui enimvalitud fikseeritud hinnaga pakett. Elektriküttega eramu, mille aastane tarbimine on 22 500 kWh, pakettide hinnavahe oli septembris lausa 19,65 eurot. Hinnad sisaldavad käibemaksu, kuid tegemist on üksnes elektri maksumusega, ilma võrgutasude ja aktsiisideta.

Energiaturg.ee on sõltumatu võrdlusportaal sobiva elektrilepingu sõlmimiseks, mida arendavad koostöös investeerimisfirma Capital Mill ning IT-partnerina Helmes.