Valitsus toetas erimärgistatud vedelkütuse lõpuni kasutamist

TALLINN, 5. veebruar, BNS – Valitsus otsustas, et kaugkütjad ja ettevõtted, kes soetasid eriotstarbelise diislikütuse kütmiseks või elektritootmiseks enne 1. maid peavad kütuse 1. juuniks võõrandama või mõõtma kütuse koguse ja maksma eriotstarbelise diislikütuse ja tavalise diislikütuse aktsiisi vahe 282 eurot 1000 liitri kohta.

Valitsus kujundas seisukoha seoses riigikogu poolt algatatud vedelkütuse erimärgistamise seaduse muutmise seaduse eelnõuga, mille kohaselt lubatakse enne 1. maid 2015 kütmiseks soetatud eriotstarbelise diislikütuse varud eramutes ja kortermajades lõpuni tarbida. Eramute ja kortermajade kasutuses olevate mahutite suurus ei võimalda üldjuhul mitme aasta varude soetamist, lisaks oleks problemaatiline varude mõõtmine, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Kaugkütjad ja ettevõtted, kes soetasid eriotstarbelise diislikütuse kütmiseks või elektritootmiseks enne 1. maid 2015 peavad kütuse 1. juuniks 2015 võõrandama või mõõtma kütuse koguse ja maksma eriotstarbelise diislikütuse ja tavalise diislikütuse aktsiisi vahe, milleks on 282 eurot 1000 liitri kohta.

Kehtiva seaduse kohaselt ei ole alates 1. jaanuarist lubatud kasutada erimärgistatud vedelkütust raudteeveol ja laevaliikluses ning alates 1. maist kütmiseks ning soojuse ja elektrienergia tootmiseks.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, YYY (Elektri turg). Talleta püsiviide.