Valitsus toetab taastuvenergia tasude vähendamist tulevast aastast

NB! Ministeeriumi parandus 5. lõigus.

TALLINN, 8. oktoober, BNS – Esmaspäevasel kabinetinõupidamisel otsustas valitsus toetada majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi esitatud eelnõud, millega vähendatakse taastuvenergia tasusid alates 1. jaanuarist 2013.

Eelnõu võimaldab riigikogus heakskiitmisel alandada elektritarbijate poolt tootjatele makstavat taastuvenergia tariifi umbes 15-20 protsenti, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

“Prioriteediks seadsime tarbija huvid. See otsus vähendab konkreetselt inimese kulutusi elektrile,” ütles Parts. Ta lisas, et sellega väheneb taastuvenergia tasu elektriarvel ja see aitab leevendada järgmisel aastal ees ootavat elektri hinna tõusu.

Taastuvenergia toetuste põhimõtete muutmist kajastav elektrituruseaduse muutmise seaduse eelnõu sätestab muuhulgas taastuvenergia toetuste sidumise elektri turuhindadega, aastas toetatava taastuvelektri kogusele alampiiri seadmise ning suurtes elektrijaamades biomassist toodetud taastuvelektri kasutamise 2020. aasta taastuvenergia eesmärkide täitmiseks

Valitsuskabinet toetas põhimõtteliselt ka Eesti Energia Narva Elektrijaamad AS-i Balti Elektrijaamas 11. energiaplokis taastuvelektri tootmist, kuid seda ulatuses, mis on vajalik riigi 2020. aasta taastuvelektri eesmärkide täitmiseks.

Tallinna toimetus, +372 610 8822, majandus@bns.ee

Baltic News Service

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektri turg. Talleta püsiviide.