Tööstustoodangu tootjahinnaindeks langes veebruaris 2,7 protsenti

TALLINN, 20. märts, BNS – Tööstustoodangu tootjahinnaindeks langes 2015. aasta veebruaris võrreldes jaanuariga 0,9 protsenti ja võrreldes eelmise aasta veebruariga 2,7 protsenti.

Tootjahinnaindeksit mõjutas veebruaris võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade langus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, elektroonikaseadmete ja toiduainete tootmises, samuti hindade tõus kütteõlide tootmises, teatas statistikaamet.

2014. aasta veebruariga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektroonikaseadmete tootmises, elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning toiduainete tootmises, samuti hinnatõus metallitootmises ja mäetööstuses.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2015. aasta veebruaris võrreldes jaanuariga 0,6 protsenti ja võrreldes 2014. aasta veebruariga -4,7 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes tõusid veebruaris keskmisest enam naftasaaduste, põllumajandussaaduste ning paberi ja pabertoodete hinnad, samas langesid keemiatoodete, elektrienergia ja elektroonikaseadmete hinnad.

Impordihinnaindeksi muutus oli 2015. aasta veebruaris võrreldes jaanuariga 0,5 protsenti ja võrreldes 2014. aasta veebruariga -4,9 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes tõusid veebruaris keskmisest enam elektrienergia, naftasaaduste, jookide ja rõivaesemete hinnad, samas langesid ehitusmaterjalide, keemiatoodete ja toiduainete hinnad.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, YYY (Elektri turg). Talleta püsiviide.