Tööstustoodangu tootjahinnaindeks kasvas aastaga kaks protsenti

TALLINN, 20. november, BNS – Statistikaameti teatel tõusis tööstustoodangu tootjahinnaindeks oktoobris aastaga kaks protsenti, võrreldes septembriga langes tööstustoodangu tootjahinnaindeks 0,1 protsenti.

Tootjahinnaindeksit mõjutas oktoobris võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade langus kütteõlide ning puittoodete tootmises ja puidutöötlemises, samuti hindade tõus metalltoodete ja toiduainete tootmises, teatas statistikaamet.

Eelmise aasta oktoobriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus toiduainete ja soojusenergia tootmises ning hinnalangus arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli tänavu oktoobris võrreldes septembriga -0,5 protsenti ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga 1,6 protsenti. Impordihinnaindeksi muutus oli tänavu oktoobris võrreldes septembriga -0,2 protsenti ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga 4,3 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes langesid oktoobris keskmisest enam naftasaaduste ja tekstiiltoodete hinnad ning tõusid põllumajandussaaduste, metall- ja nahktoodete hinnad, teatas statistikaamet.

Tallinna toimetus, +372 610 8822, majandus@bns.ee

Baltic News Service

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, Majandus. Talleta püsiviide.