Teesalu: elektriostu ühishanked ei pruugi alati anda parimat tulemust

TALLINN, 25. september, BNS – Eesti Energia suurkliendijuht Artur Teesalu hinnangul ei pruugi suurte elektriostu ühishangete korraldamine alati anda parimat tulemust.
Teesalu rääkis teisipäevasel Energiafoorumil kohalike omavalitsuste ja riigiasutuste elektriostu ühishankeid kommenteerides, et kui hanke puhul panna kokku palju tarbijaid, tekib efekt üksnes siis, kui nende tarbijate elektritarbimise profiil tervikuna on parem kui igal tarbijal eraldi.
Teesalu lisas, et hanke korraldamine on küll üks võimalus elektrit osta ja väga palju oleneb ka mis tingimustel hanget korraldada, kuid alati ei pruugi see anda parimat tulemust.
Ta selgitas, et pakkumiste korral mõjutavad elektri hinda põhiliselt sellised tegurid, nagu tugev hüdroreservide tase Põhjamaades, kliendi tarbimisprofiil ja ka konkurents. “Kui üks tarbija tarbib elektrit peamiselt öösel ja teine päeval, siis piltlikult öeldes maksab ühishanke puhul see öine tarbija kinni ka päevase tarbimise hinnavahe,” selgitas Teesalu.
“Parima tulemuse saab ikkagi siis, kui rääkida elektrimüüjaga läbi ja saada konkreetne enda jaoks parim pakkumine,” sõnas ta.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektri hind. Talleta püsiviide.