Tartu linna elektrihanke võitis Elektrum

TALLINN, 13. november, BNS – Tartu linnavalitsuse tulevaks aastaks elektrienergia ostmise riigihanke võitis ainus pakkuja, Latvenergole kuuluv Elektrum, lõplikuks hinnaks kujunes 4,97 senti kilovatt-tunni kohta, millele lisandub käibemaks.

Tartu aselinnapea Raimond Tamm ütles BNS-le, et elektriturul tegutsejate käitumine erines prognoositust ning et linnavalitsus ootas kindlasti rohkem pakkumisi.

Tamme sõnul on senised Eestis käivitatud elektrienergia ostmise riigihanked näidanud, et tehingu maht ei mõjuta oluliselt hinna kujunemist. “Hinna määravad tingimused – millal makstakse arveid, milliseid aruandeid tuleb esitada,” ütles Tamm. “Samuti on tarbimiskohtade võimalik muutumine pakkujate hinnangul suur risk.”

Riigihanke eesmärk oli elektrienergia ostmine Tartu linna ametiasutustele ja ametiasutuste hallatavatele asutustele ning Tartu linna osalusega äriühingutele ja sihtasutustele.

Mulluse tarbimismahu koguse põhjal arvutatud riigihanke kogumaht on 20,71 gigavatt-tundi ja selle eeldatav maksumus oli hanketeate järgi 1,04 miljonit eurot. Lepinguga ostetakse elektrit tuleva aasta 1. jaanuarist 31. detsembrini.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, Energiaturu avanemine. Talleta püsiviide.