Tartu kavatseb leedvalgustuse tellida Leonhard Weiss Energylt

TALLINN, 16. märts, BNS – Tartu linnavalitsus kavatseb osta Leonhard Weiss Energylt 259 770 euro eest raadio teel juhitavaid leedtänavalampe.

Teisipäeval on linnavalitsuse päevakorras korraldus, millega kuulutatakse Tartu täiendava leedlampide ostuhanke võitjaks Leonhard Weiss Energy AS, leping on võimalik sõlmida pärast vaidlustamisaja möödumist.

Lisaks võitjale osalesid hankel veel Empower AS ja AS KH Energia Konsult. Esvika Elekter ASi pakkumus kõrdvaldati hankelt ning ühispakkujate Artwerk ja OÜ TAA Elekter pakkumus ei vastanud tingimustele.

Tööd rahastatakse 234 000 euro ulatuses keskkonnainvesteeringute keskuse projektist "Efektiivne ja keskkonnasõbralik tänavavalgustus".

Tegemist on jätkuhankega möödunud aastal toimunud projektile, kui linna paigaldati 600 leedvalgustit. Nüüd tahab linnavalitsus soetada 450 raadio teel juhitavat leedvalgustit koos paigaldusega.  

Hinnanguliselt kulutavad leedtuled võrreldes naatriumpirnidega elektrienergiat 50–60 protsenti vähem ja vahetusse lähevad kõige võimsamad lambid Annelinnas, Veerikul, kesklinnas ja Tammelinnas.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, YYY (Elektri turg). Talleta püsiviide.