Tallinna linn ostab tuleval aastal elektrit Elektrumilt

TALLINN, 21. november, BNS – Tallinna linna korraldatud riigihanke elektrienergia müüja leidmiseks 2013. aastaks võitis Elektrum Eesti OÜ.

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu rääkis kolmapäeval linnavalitsuse istungijärgsel pressikonverentsil, et linn otsustas elektrienergiat osta fikseeritud hinnaga, et asutuste rahavoogusid oleks võimalik paremini planeerida. Elektrum pakkus soodsaimat fikseeritud hinda, milleks oli käibemaksuta 4,451 senti kilovatt-tunni eest.

Tema sõnul kulub linnal tänavu elektrienergiale 2,6 miljonit eurot ja tuleval aastal 3,5 miljonit eurot ehk kolmandiku võrra rohkem raha.

Sarapuu ütles, et lõplikud pakkumised esitasid hankele Eesti Energia ja Elektrum Eesti. Ta märkis, et Elektrumiga pole leping tulenevalt vaidlustusperioodist veel sõlmitud. Leping sõlmitakse üheks aastaks.

Sarapuu sõnul ostab Tallinn tuleval aastal elektrienergiat odavamalt kui Tartu linn, kelle elektri ostuhinnaks kujunes võrreldes Tallinna 44,51 euroga asemel 49,70 eurot megavatt-tunni eest.

Abilinnapea märkis, et lisaks 273 Tallinna linna asutusele, neljale linna osalusega sihtasutusele ning kolmele äriühingule hõlmab hange ka tänavavalgustust.

Sarapuu lisas, et Tallinna järgmise aasta elektrienergia kogutarbimise maht on prognoositavalt 79 000 megavatt-tundi. Sellest umbes 28 000 megavatt-tundi moodustab linna pressiteenistuse teatel tänavavalgustus.

Abilinnapea sõnul eelnes elektrienergia ostmiseks riigihanke korraldamisele põhjalik analüüs – allasutuste elektritarbimise harjumusi analüüsiti ligi aasta jooksul.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, Energiaturu avanemine, Riik. Talleta püsiviide.