Riigikogu lõpetas järgmise aasta eelarve teise lugemise

NB! Sama nii sise- kui ka majandusuudiste lindis.

TALLINN, 21. november, BNS – Riigikogu lõpetas kolmapäeva õhtul kell kaheksa järgmise aasta riigieelarve teise lugemise, millega parlament tegi algust täpselt nädal aega tagasi.

Kolmapäeval kell kaks alanud istungil jätkas opositsiooniline Keskerakond venitamistaktika kasutamist. Selle nädala teisipäevase istungi lõpuks oli läbi hääletatud 101 muudatusettepanekust 69.

Pärast 101 muudatusettepaneku läbihääletamist esitas Keskerakonna fraktsioon ka ettepaneku eelarve teise lugemise katkestamiseks, võttes ka enne seda 10-minutilise vaheaja.

Keskerakond on teatanud, et loobub riigieelarve menetlemise venitamisest juhul, kui võimuliit toetab elektriaktsiisi alandamist. Koalitsioon on öelnud, et ei pea elektriaktsiisi alandamise toetamist võimalikuks.

Riigikogu alustas järgmise aasta riigieelarve eelnõu teise lugemisega eelmise nädala kolmapäeval. Ehkki toona algas istung kell kaks päeval, jõudis täiskogu kuuendana päevakorras olnud eelarve aruteluni alles enne kella 19 õhtul. Hääletus algas neljapäeval kell 1.49, mille järel võttis Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson kohe esimese 10-minutilise vaheaja.

Vaheaegade võtmist jätkas erakond iga muudatusettepaneku hääletamise eel.

Käesolev istung eelarve menetlemisega ei lõppe ning kestab veel kuni päevakorra ammendumiseni valitsuse poolt esitatud eelnõude osas. Kokku on päevakorras 26 eelnõu. Simson on lubanud venitamistaktikaga jätkata ka ülejäänud eelnõude menetlemisel.

Valitsus kinnitas järgmise aasta eelarve 25. septembril ja andis riigikogule üle 27. septembril. Eelnõu läbis parlamendis esimese lugemise 24. oktoobril. 1. novembriks riigieelarvevele tehtud muudatusettepanekutest ei toetanud rahanduskomisjon ühtegi.

Järgmise aasta riigieelarve tulud suurenevad 2,2 protsenti 7,5 miljardi euroni ja riigieelarve kulud 1,1 protsenti 7,7 miljardi euroni. 2013. aasta riigieelarve kulude maht suureneb eelmise aastaga võrreldes 84,4 miljonit eurot.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Majandus, Riik. Talleta püsiviide.