Portaal: elektripaketi hindu on muutnud 220 Energia ja Eesti Energia

TALLINN, 8. november, BNS – Elektrihindade võrdlusportaali elektrihind.ee teatel on alates elektripakettidega välja tulemisest enim hindu muutnud 220 Energia ja Eesti Energia, ülejäänud neli praeguseks turule tulnud elektrimüüjatest on hoidnud hindu muutumatutena.

Portaali teatel on esimesena hinnapakkumised avaldanud 220 Energia hindu langetanud, eriti börsihinnast sõltuvate pakettide marginaali. Teisena hindadega välja tulnud Eesti Energia on pigem 220 Energia muudatustele reageerinud ning silma paistnud nii hindade tõstmise kui langetamisega.

Eesti Energia langetas umbes kümme päeva peale pakettide avalikustamist hindu ning sellele järgnes peagi tõus seoses leppetrahvi kaotamisega. Eesti Energia kergitas peaaegu kõikide pakettide hindu, välja arvatud börsihinnast sõltuvate pakettide marginaali. Eriti tõusid pikemaajaliste lepingute hinnad. Sel nädalal Eesti Energia aga taas langetas paljude pakettide hindu, teatas portaal.

Hiljem on lisandunud elektrimüüjate hulka Elektrum, Eesti Gaas, Imatra Elekterja VKG Elektrivõrgud, kes on hoidnud oma hinnad aga stabiilsetena.

Elektrihind.ee arendusjuhi Kert Valbeti hinnangul ei ole viimased kolm hinnasõjast niivõrd huvitatud, kuna neil on kindel klientuur ning pakuvad tõenäoliselt elektrienergia teenust eelkõige juriidilistele isikutele.

Valbeti sõnul tasub hetkel veel eri elektrimüüjate hinnaliikumisi jälgida lepingut sõlmimata. “Elektrimüüja ja paketi valikuga tuleks oodata novembri keskpaigani,” märkis Valbet. “Praegu muudavad müüjad veel hindu ja kõik müüjad ei ole turule tulnudki.”

Elektrihindade võrdlusportaal elektrihind.ee võrdleb kõikide turule tulevate elektripakettide hindu ja tingimusi. Elektrihind.ee portaali haldab Datahouse OÜ.

Elektrimüüja vahetamise protsess kestab 21 päeva ja müüjavahetus toimub kalendrikuu vahetumisel. Kui klient soovib hakata 1. jaanuarist 2013 uuelt müüjalt elektrit ostma, siis tuleb valik teha hiljemalt 10. detsembriks.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, Energiaturu avanemine. Talleta püsiviide.