Omavalitsuste elektrihankel osalevad Eesti Energia ja Elektrum

TALLINN, 11. oktoober, BNS – Kohalike omavalitsuste elektri ühishankele tuli tähtajaks kaks pakkumist, üheks pakkujaks on Eesti Energia ja teiseks Läti Elektrum.

Elektrum pole Eestis seni erakliente teenindanud ning paketid pandi kokku lähtudes lähiriikide klientide tarbimisharjumustest. Elektrumi veebikeskkonda sisselogides pakub ettevõte paketi, mis võiks tarbijale kõige paremini sobida, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Elektrumil on Eestis praegu seitsme-protsendiline turuosa. Kilovatt-tunni hinna kõrval on Elektrum välja toonud ligikaudse kuutasu, sõltuvalt paketist jääb hind vahemikku 13 kuni 34 eurot kuus, millesse on arvestatud elektri müügihind ja riiklikud maksud ning tasud.

Hanke võitja selgub novembri alguses ja pärast seda peavad omavalitsused sõlmima järgmise aasta esimeseks kuueks kuuks elektrimüüjaga lepingu. Riigihangete keskuse korraldatud ühishankega on ühinenud 120 omavalitsust, ülejäänud viivad hanke läbi ise.

Elektrum Eesti pakub eraisikutele nelja fikseeritud hinnaga paketti, millest kõige soodsamas maksab elektri kilovatt-tund ettevõtte teatel 5,6 senti.

Paketis “Pere klõps” ei sõltu elektrihind tarbimisest, sest hind kilovatt-tunni eest on fikseeritud – 5,87 eurosenti. Paketi minimaalne lepinguperiood on üheksa kuud ning lepingu ennetähtaegse lõpetamise tasu puudub.

Paketis “Säästu klõps” maksab elektrienergia kilovatt-tund 5,6 senti. Esimesele 500 lepingusõlmijale kehtib 2013. aasta jaanuari ja veebruari elektrihinnale 10-protsendiline soodustus.Lepinguperiood on 12 kuud, lepingu ennetähtaegse lõpetamise tasu on 30 eurot ja kuutasu ühe mõõtepunkti kohta 0,9 eurot.

Näiteks kui klient tarbib ühes kuus 250 kilovatt-tundi elektrienergiat, siis on jaanuaris ja veebruaris elektrihind talle saadetud arvel kokku 14 eurot. Kiiremad liitujad saavad 10-protsendilise hinnasoodustuse ning maksavad tarbitud 250 koguse eest seega 12,6 eurot, millele lisandub kuutasu 0,9 eurot.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, Energiaturu avanemine. Talleta püsiviide.