Õiguskantsler uurib tunnipõhise elektrimüügi õiguspärasust

TALLINN, 18. detsember, BNS – Õiguskantsler Indrek Teder on saatnud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsile kirja, millega soovib selgust, kas kaugloetavate elektriarvestite puudumine võib tingida elektritarbijate ebavõrdset kohtlemist.

Õiguskantsleri poole on pöördunud tarbija, kes soovib elektrituru avanemisel osta elektrit tunnipõhise hinnaga, kuid jaotusvõrguettevõte lubas kaugloetava arvesti paigaldada alles 2017. aastaks, kirjutab Eesti Päevaleht teisipäeval.

Eesti Energia kontserni kuuluva jaotusvõrguettevõtte Elektrilevi võrgus on praegu 60 000 kaugloetavat arvestit ning 2017. aastaks on kavas paigaldada lisaks 630 000 kaugloetavat arvestit.

Õiguskantsler soovib ministeeriumilt teada, miks ei ole enamikule tarbijatele tagatud tunnipõhine elektritarbimise arvestus ja kas võib tegu olla ebavõrdse kohtlemisega.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium andis ajalehele teada, et kaugloetavate arvestite paigaldamine ja elektrituru avanemine ei ole omavahelises otseseoses. Ka praegu arvestatakse ministeeriumi teatel börsihinnapakettide puhul elektri tarbimist lähtudes tüüpkoormusgraafikutest, mida saavad tarbijad teada kas elektri võrguettevõtjalt või konkurentsiametilt.

Kaugloetavate arvestite ostmine ja paigaldamine toimub ministeeriumi selgitusel elektri võrgutasu arvel ja seetõttu on elektritarbijate huvides hajutada uute arvestite paigaldamine nelja-aastasele ajaperioodile.

Soomes avanes elektriturg täielikult 1998. aastal ja kaugloetavate arvestite paigaldamine lõpeb riigis järgmiseks aastaks. Ericsson Eesti paigaldab Elektrileviga sõlmitud lepingu alusel kaugloetavaid ettevõtte Landis+Gyr arvesteid, mida paigaldatakse praegu ka Soomes.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektri hind, Energiaturu avanemine, Riik. Talleta püsiviide.