MKM: Eesti seisukoht Leedu tuumajaama osas pole muutunud

TALLINN, 23. jaanuar, BNS – Majandus ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) sõnul ei ole Eesti seisukoht Leedu Visaginase tuumajaama rajamise osas muutunud; ennem lõpliku otsust on vaja põhjalikke analüüse.

"Visaginase osas on Eesti seisukoht endine – meil tuleb enne igasuguste edasiste plaanide otsustamist saada vastused küsimustele, mis on võimalike projekti investorite poolt üles tõstetud," ütles Leedus viibiv ministeeriumi energeetika asekantsler Ando Leppiman BNS-ile.

"Põhimõttelised Balti riikide elektriturukorraldust puudutavad küsimused on arutluse all Balti Ministrite Nõukogu energeetikakomitee raames ja nendele vastamiseks on käimas hetkel mitmeid uuringuid. Enne uuringutulemuste valmimist ja soodsate tingimuste tekkimist selliseks investeeringuks on olukord sama, Visaginase tuumajaama investeering ei ole majanduslikult mõistlik," lisas ta.

"Võin öelda, et olen saanud Eestilt viimaks teatud positiivse vastuse. Kui ma peaministriks sain, siis Eesti esindajad sel teemal eriti rääkida ei soovinud. Kuid pärast kõnelusi, informeerimist ning küsimustele vastamist on Leedu hakanud saama positiivseid signaale," ütles Leedu peaminister Algirdas Butkevičius reedel parlamendis ajakirjanikele.

Detsembris lubas Butkevičius jätkata tuumajaama ehitamise kõnelusi Jaapani Hitachiga ning Läti ja Eesti esindajatega. Leedu president Dalia Grybauskaitė kohtus sel nädalal Davosis Hitachi tegevjuhi Hiroaki Nakanishiga. Pärast kõnelusi ütles president, et Hitachi on endiselt huvitatud Leedu tuumajaama projektist ning Leedu majandusse investeerimisest.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, YYY (Elektri turg). Talleta püsiviide.