Mikser: minister Juhan Parts astugu viivitamatult tagasi

NB! Sama sise- ja majandusuudisena.

TALLINN, 11. oktoober, BNS – Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) nõuab majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi kohest ametist vabastamist seoses avalikuks tulnud faktidega, mis puudutavad Eesti Energia Narva elektrijaama ehitushanget.

SDE leiab, et Partsi usalduskrediit valitsuse liikmena on lõplikult ammendunud, teatas erakond BNS-ile. “Juhan Parts vastutab otseselt ebaseaduslike ning riigile kahjulike otsuste eest, mis lähevad meile maksma vähemalt 650 miljonit eurot,” sõnas SDE esimees Sven Mikser.

Ajakirjanduse andmetel hoiatati ministrit, et Alstomiga koostööleppe sõlmimine Narvas Eesti Energia uue elektrijaama esimese ploki ehitamiseks on nii riigihankeseaduse kui karistusseadustiku rikkumine. “Esindades Eesti Energia aktsiapaki omanikku oli minister kahtlemata teadlik, et nende rajamine ei ole ka majanduslikult põhjendatud ega äriliselt õige otsus,” tõdes Mikser.

Kuuendat aastat ametis olev majandusminister tegi tema arvates teadlikult ja tahtlikult otsuseid, mis on ebaseaduslikud ja Eesti riigile kahjulikud. Eesti Energia on tänaseks avalikkusele teadaolevalt ka tungivalt soovitanud mitte uute energiaplokkide lepinguid sõlmida, kuid minister Parts survestas neid fakte eirates järjekindlalt energiafirmat.

Lisaks Eesti Energia uute plokkide ehitusele on majandus- ja kommunikatsiooniministri haldusalas otsese vastutusvõimetuse või poliitiliste juhtimisvigade tõttu tõsiseid probleeme.

Vead avalduvad sotside arvates avatud elektriturule üleminekust teavitamisel, passiivsuses elektri hinnatõusu leevendamisel, küsitavustes seoses paljude tee-ehitushangetega ja möödalaskmistes rahvusliku lennukompanii Estonian Air ja Eesti Interneti Sihtasutuse juhtimisel.

Sotsiaaldemokraadid on veendunud, et minister, kelle ametisoleku ajal on tehtud sedavõrd palju juhtimisvigu ja ekslikke otsuseid, ei saa oma ametis jätkata.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, Energiaturu avanemine. Talleta püsiviide.