Leht: asjatundjad peavad Eesti Energia müügivõtteid kahetsusväärseteks

TALLINN, 5. oktoober, BNS – Ajaleht Postimees kirjutab, et mitmed asjatundjad peavad müügivõtteid, millega Eesti Energia üritab meelitada inimesi sõlmima pikaajalist fikseeritud lepingut, kahetsusväärseteks ning konkurentsi- ja tarbijakaitseamet kaaluvad praegu, kas need on seaduserikkumine.

Ühe näitena toob Postimees selle, et lähiajal hakkab Eesti Energia lepinguid pakkuma ka postkontorites, kus sõlmida saab vaid tähtajalist fikseeritud  lepingut. Energiafirma põhjendab seda ise sellega, et postitöötajad ei ole võimelised kliente teiste pakettide müügil nõustama.

Teistel elektrimüüjatel lehe andmetel postkontorimüügile ligipääsu ei ole.

Ühtlasi annab konkurentsiameti juhi Märt Otsa sõnul Eesti Energia iseteenindusportaal ebaprofessionaalset nõu. Ots märkis, et turu avamisel peaksid elektrimüüjad andma inimestele nõu ja pakkuma valikuid, kuid Eesti Energia surub kodulehel vaikimisi esimeseks valikuks kolmeaastase paketi.

“Tarbijale jääb mulje, et tuleb leping sõlmida, tuleb hind fikseerida,” ütles ta. “Kolmeaastaste lepingute sõlmimine pärsib konkurentsi teket, sest turule jääb valikuid tegema väga vähe kliente.”

Tähtajalise lepingu katkestamise trahv on Eesti Energia teatel 20 protsenti prognoositavast elektritarbimisest. Tarbijakaitseameti juht Andres Sooniste märkis, et pikaajaliste lepingute katkestamise trahv on elektrituru avanemisega lepingute sõlmimisel praegu kõige suurem probleem.

Eesti Energia juhatuse liige Margus Rink põhjenas kliendi trahvimist sellega, et firma on teinud kulutuse ja müüdava elektri broneerinud ning loobumise korral peab firma tegema kulutusi broneeritud energiavoost lahtisaamiseks.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektri turg. Talleta püsiviide.