Latvenergo otsib mitmeid investeerimisvõimalusi

RIIA, 15, oktoober, BNS – Läti energiakontsern Latvenergo, mis on huvitatud Leedu Visaginase tuumajaama projektis osalemisest, otsib tegevuse laiendamiseks ka muid investeerimisvõimalusi, ütles Latvenergo juhatuse esimees Aris Žigurs.

Ta selgitas, et Latvenergo on aktiivselt otsinud jõujaamade ostmise või neis osalemise võimalusi, kuid seni ei ole need eri põhjustel teostunud. Kõnelusi on peetud näiteks mitme Eesti tuulepargi ja jõujaama ostmise üle, kuid Leedus on arutatud üksnes Visaginase tuumajaamas osalemist.

Žigurs tõdes, et tehinguid takistab tihtipeale elektri hind. Kui elektri turuhind on madal ega kasva lähiaastail, siis ei teki investoritel huvi uutesse jaamadesse investeerimise vastu. Samas ta rõhutas, et majanduskriis ei kesta igavesti ja uusi jaamu on vaja rajada aegsasti, kuna nende ehitamiseks kulub mitu aastat.

Valkas valminud uut Eesti Energia tütarfirma Enefiti koostootejaama kommenteerides nimetas Latvenergo juhatuse esimees seda investeeringut ja jaama suhteliselt väikseks, kuid linnale piisavaks.

Baltic News Service

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektri turg. Talleta püsiviide.