Krediidiinfo: firmade kasumid jõudsid mullu taas buumiaegsele tasemele

TALLINN, 4. detsember, BNS – Krediidiinfo AS-i kokkuvõttest Eesti ettevõtete finantsnäitajate kohta 2011. aastal selgus, et ettevõtete kasumid kasvasid aastaga 43 protsenti ja jõudsid taas 2007. aasta buumiaegsele tasemele.

Samuti kasvasid Krediidiinfo teatel jõudsalt ettevõtete müügitulud. Ettevõtete kahjumid samal ajal vähenesid.

Ettevõtete kasumite summa oli kokku 5,1 miljardit eurot, kasvades aastaga 43 protsenti ehk 1,5 miljardi euro võrra. Kasumis olevate ettevõtete arv kasvas aastaga ligi 15 protsenti ehk 6747 ettevõtte võrra. Kasumiga lõpetas majandusaasta 50 825 ettevõtet.

Suurima kasumikasvuga valdkondade kasumid kasvasid kordades – muud teenindavad tegevused seitse korda; kunst, meelelahutus ja vabaaeg kuus korda ning finants- ja kindlustussektor kaks korda.

Ettevõtete kahjumite summa oli kokku 1,1 miljardit eurot ning vähenes aastaga 1,8 protsenti. Kahjumiga lõpetas aasta 25 114 ettevõtet, mis on kolm protsenti vähem kui möödunud majandusaastal.

Juba 2010. aastal ainsana kahjumit näidanud majutus- ja toitlustussektori kahjum suurenes mullu pea neli korda, moodustades 7,8 miljardit eurot. Samal ajal on sektor müügitulude kasvu poolest teisel kohal.

Eesti ettevõtete müügitulud kasvasid 2011. aastal võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 22 protsenti, jõudes 45 miljardi euro tasemele.

Suurim müügimahtude suurenemine toimus elektrienergia, majutuse ja toitlustuse ning mäetööstuse sektoris, vastavalt 57, 35 ja 34 protsenti.

Krediidiinfo koostab ettevõtete finantsnäitajate kokkuvõtte igal aastal detsembri alguses, kui on laekunud kõikide, sealhulgas ka hilisemate majandusaruannete esitajate tulemused. Mulluses kokkuvõttes on kasutatud ligi 76 000 ettevõtte majandusaasta aruannete andmeid.

Krediidiinfo on rahvusvaheline krediidiinformatsiooni koguja, töötleja ja vahendaja, mille põhitegevuseks on ettevõtete finantsriskide maandamine. Krediidiinfo kuulub infoteenuste pakkuja Experian Groupi ettevõtete hulka. Experian tegutseb enam kui 44 riigis üle maailma ning annab tööd 17 000 inimesele.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Majandus, Riik. Talleta püsiviide.