Korteriühistute liit kavandab ühistutele elektri ostmiseks ühishanget

TALLINN, 23. oktoober, BNS – Eesti Korteriühistute Liit kavandab korteriühistute tarbeks elektri ühishanget, mis korraldataks koostöös Riigihangete Keskusega.

Hankega on kavas välja selgitada pädevad elektrimüüjad ning sõlmida nendega raamleping, teatas liit.

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi ütles pressiteates, et liidu soov on leida ühistutele usaldusväärne koostööpartner, kes avatud elektrituru tingimustes müüks ühistutele elektrit parima hinnaga.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energiaturu talituse juhataja Jako Reinaste ütles pressiteates, et ühiselt elektrit ostes saab mõjutada elektri müüjat pakkuma paremat hinda, mis tuleneb ühisostus osalejate arvust ja tarbimismahust. “Suurte tarbimismahtudega on võimalik saada soodsamat, näiteks suurkliendi paketi hinda,” ütles Reinaste.

Elektrienergiat tarbivad korterid saavad hankes osalemiseks ühistu kaudu esitada Eesti Korteriühistute Liidule oma võrgulepingu numbri, tarbimiskoha aadressi ning mõõtmispunkti ID-numbri, samuti möödunud aasta elektrienergia tarbimisandmed.

Ühisost kuulutatakse elektrimüüjatele välja korteriühistute liidu kodulehel välja tänavu 10. novembri keskpäeval ja pakkumise tegemiseks vajalik dokumentatsioon väljastatakse elektrimüüjatele hiljemalt 15. novembril.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, Energiaturu avanemine. Talleta püsiviide.