Korteriühistute elektri ühisostu hanke võitis Elektrimüügi AS

TALLINN, 27. november, BNS – Eesti Korteriühistute Liidu ja riigihangete keskuse koostöös korraldatud elektrienergia ühisostu hanke võitis Elektrimüügi AS.

Elektrimüügi AS-i pakutud hind on börsihind, millele lisandub ühistute puhul müüja marginaal 0,19 senti kilovatt-tunni eest ja korteriomanike puhul 0,24 senti kilovatt-tunni eest koos käibemaksuga, teatas liit. Ettevõtte kodulehel erakasutajatele pakutav tavamarginaal on 0,26 senti kilovatt-tunni eest.

Ettevõtte pakutav ühistute üldelektri ja elektrivahenduse fikseeritud hind on 5,59 senti kilovatt-tund, kahetariifse päevase elektri hind 5,96 ja öise elektri hind 4,91 senti kilovatt-tunni eest. 12 kuuks sõlmitava paketi ühetariifne hind korteriomanikele on 5,64 senti, kahetariifse päevase elektri hind on 6,22 senti ning öise elektri hind 4,91 senti kilovatt-tunni eest koos käibemaksuga.

Tavaline Elektrimüügi ühetariifse arvesti hind on eraklientidele 5,68 senti kilovatt-tund ning kahetariifse päevase elektri hind on 6,28 ja öise elektri hind 4,82 senti kilovatt-tund.

Elektrimüügi tegevjuhi River Tomera kinnitusel on börsihinnaga elektriost ühistutele ja korteriomanikele kõige soodsam valik, sest sisaldab kõige vähem hinnalisasid.

Korteriühistute liidu juhatuse liikme Urmas Mardi sõnul hinnati hankel kolme olulisemat kriteeriumi: hinda, koostööpartneri usaldusväärsust ja paindlikkust ning seda, et korteriühistut käsitletaks lepingu lõpetamistingimuste osas füüsilise isikuga võrdselt ega vaadeldaks äriühinguna. Elektrimüügi AS oli ainus pakkuja, kes ei kohaldanud korteriühistutele kui juriidilistele isikutele leppetrahve lepingu lõpetamisel.

Korteriühistute liidu praeguseks kogutud ligi 800 korteriühistu andmete põhjal ületab elektri tarbimismaht 182 miljonit kilovatt-tundi. Liitu kuulub rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Ühisostu tingimused laienevad kõigile liidu liikmesühistutele. “Kui mõni ühistu, kes polnud varem korteriühistute liidu liige, soovib nüüd liituda, saab ka tema ühisostu tingimustel elektrit osta,” lisas Mardi.

Elektrilepingu sõlmimisel saab iga ühisostus osalenud ühistu ja ühistu liikmeks olev korteriomanik viidata korteriühistute liidu ühisostule ja selle tulemusel saavutatud hinnale. “Lõpliku lepingu sõlmivad ikkagi tarbija ja ühisostu raames parima hinna pakkunud elektrienergia müüja, kuid nüüd on neil võimalik seda teha parimatel tingimustel,” ütles Mardi.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, Energiaturu avanemine. Talleta püsiviide.