Komisjon soovib pikendada erimärgistatud vedelkütuse kasutamist

TALLINN, 21. jaanuar, BNS – Rahanduskomisjon algatas vedelkütuse erimärgistamise seaduse muutmise eesmärgiga võimaldada kogu erimärgistatud vedelkütuse jääk selle valdajal sihtotstarbeliselt lõpuni tarvitada, kui sellelt tasutakse täiendavalt aktsiisi erimärgistatud vedelkütuse ja diislikütuse aktsiisisumma vahe ulatuses.

Komisjon loodab muudatuse sisse viia veel enne uusi parlamendivalimisi.

"Juba kasutuses oleva kütuse kätte saamine on tihti tehniliselt keeruline ja kulukas ning selle tagasi müümine problemaatiline. Seetõttu muudame õiguspäraselt käitumist tarbija jaoks oluliselt lihtsamaks," ütles sotsiaaldemokraatliku erakonna liige, rahanduskomisjoni esimees Rannar Vassiljev pressiteate vahendusel.

IRL-i liikme, rahanduskomisjoni aseesimehe Sven Sesteri sõnul oleks parim lahendus tarbijatele antud sätte jõustumise edasilükkamine, kuid olemasoleva seaduse muudatusena aitab see lihtsustada erimärgistatud vedelkütuse varudega seotud probleemide lahendamist ja loob eeldused paremaks õiguskuulekuseks.

Sellest aastast ei ole lubatud kasutada erimärgistatud vedelkütust raudteeveol ja laevaliikluses ning alates 1. maist ka kütmiseks ning soojuse ja elektrienergia tootmiseks. Pärast nimetatud tähtaegu isiku valdusesse jäänud eriotstarbelise vedelkütuse jäägid tuleb võõrandada kütuse müünud isikule või aktsiisilaopidajale ühe kuu jooksul.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, YYY (Elektri turg). Talleta püsiviide.