Kaugloetavate elektriarvestite sidelahenduse riigihanke võitis EMT

TALLINN, 6. november, BNS – Elektrilevi OÜ kuulutas kaugloetavate elektriarvestite ühenduse tagamiseks välja kuulutatud riigihanke võitjaks AS-i EMT.

EMT avalike suhete juht Kaja Sepp ütles BNS-le, et osapoolte kokkuleppel ei kuulu riigihanke maksumus esialgu avalikustamisele.

“EMT on pikka aega arendanud M2M ehk nii-öelda masinalt masinale toimivaid teenuseid ning omame kindlasti ekspertteadmisi selles valdkonnas,” ütles EMT juhatuse esimees Valdo Kalm.

Kaugloetavate elektriarvestite kõige nähtavam efekt on ettevõtte teatel see, et elektriarvesti näit edastatakse võrguettevõtjale üle EMT mobiilsidevõrgu. Lisaks näiduteatamisest vabanemisele toovad uued arvestid klientidele lühemad elektrikatkestused, kuna info võrguprobleemidest jõuab siis Elektrilevile automaatselt ka madalpingevõrgust, mis täna veel infosüsteemide kaudu nähtav ei ole.

Samuti lihtsustab elektrikoguste kauglugemise süsteem vaba elektrituru toimimist, kuna andmete liikumine kõikide turuosaliste vahel toimub kiiresti, märkis EMT.

Riigihankega otsis Elektrilevi teenusepakkujat 62 396 SIM-kaardile ja kaugloetavatele elektriarvestitele vajaliku sidelahenduse väljatöötamiseks. SIM-kaardid võetakse kasutusele nelja aasta jooksul, riigihanke lepinguperioodi pikkuseks on kokku 16 aastat.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, Energiaturu avanemine. Talleta püsiviide.