Ka rahandusministeerium ootab hinnalanguse jätkumist

TALLINN, 3. veebruar, BNS – Sarnaselt teistele analüüsidele ootab ka rahandusministeerium, et tarbijahinnaindeks jätkab langemist aasta esimese pooles.

"Nafta hinna väga madala taseme tõttu tarbijahindade langus Eestis jätkub. Hindade tõusule pöördumist võib oodata aasta teises pooles," ütles rahanduministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütik Kristjan Pungas pressiteate vahendusel.

Pungas viitas naftahinnale, kui tarbijahindade peamise mõjutajale, mida on mõnevõrra vähendanud euro nõrgenemine dollari suhtes, mis jaanuaris ulatus 6 protsendini. "Teistest energiatoodetest odavnesid jaanuaris ka gaas ning elekter. Kui gaasi puhul on tegu naftatoodete odavnemise mõjuga, siis elektri hinda langetas soodsa Põhjamaade elektri import," lisas Pungas.

Statistikaameti andmetel langesid hinnad jaanuaris eelmise kuuga võrreldes 0,4 protsenti ning aastases võrdluses kiirenes hinnalangus 1,3 protsendini. Euroalas põhjustas energiahindade jätkuv odavnemine samuti hinnalanguse süvenemise, langus ulatus esialgsel hinnangul 0,6 protsendini.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektri hind, Elektriturg, YYY (Elektri turg). Talleta püsiviide.