Harju Elekter suurendas osaluse Leedu tütarfirmas 63 protsendini

TALLINN, 3. detsember, BNS – Tallina börsil noteeritud Harju Elekter AS omandas Leedu eraisikult 12-protsendilise osaluse oma Leedu tütarfirmas UAB Rifas, mille järel suurenes ettevõtte osalus 63 protsendini.

Leping sõlmiti 30. novembril ja tehing sulgub 5. detsembril. Vastavalt kokkuleppele osapooled tehingu hinda ei avalikusta, teatas Harju Elekter.

UAB Rifas põhitegevuseks on tööstusautomaatikaseadmete ning elektrienergia jaotus- ja ülekandeseadmete tootmine ja turustamine.

Rifas Gruppi kuuluvad tootmisettevõte Rifas UAB ning tema projekteerimisega tegelev tütarettevõte Automatikos Iranga UAB.

UAB Rifase 2011.aasta müügitulu oli 6 miljonit eurot, millest 32 protsenti moodustas müük väljaspool Leedut ning aasta lõpus töötas Rifas Grupis 67 inimest.

Harju Elektri Gruppi kuuluvad elektriseadmete valmistajatehas AS Harju  Elekter Elektrotehnika Eestis, Satmatic Oy Soomes ja Rifas UAB Leedus. Samuti telekommunikatsioonitoodete valmistaja AS Harju Elekter Teletehnika Eestis ja müügifirma Harju Elekter AB Rootsis.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, Majandus. Talleta püsiviide.