Esmaspäeval alustas tööd elektripakettide hinnavõrdlusportaal

TALLINN, 8. oktoober, BNS – Esmaspäeval alustas tööd elektrimüüjatest sõltumatu energiaportaali Energiaturg.ee, mille abil saavad tarbijad võrrelda eri elektrimüügifirmade hinnapakette ning valida enda jaoks välja sobivaima pakkumise.

Energiaturg.ee tegevjuht Moonika Kukke lausus pressiteates, et edaspidi soovib energiaportaal võimaldada ka elektrilepingute sõlmimist.

Esmaspäeva seisuga on portaalis olemas 220 Energia ning Eesti Energia hinnapaketid, kuid uute elektrimüüjate hindade avalikustamisel jõuavad ka need energiaportaali süsteemi.

“Kuigi mitmed ettevõtted on teatanud oma kavast hakata elektrimüüjaks, on vaid kaks neist seni oma 2013. aasta hinnapaketid avalikustanud,” lisas Kukke.

Elektrimüüja vahetamisel tuleb valik teha 10. detsembriks, siis saab klient hakata valitud müüjalt elektrit ostma alates 1. jaanuarist 2013. Samas säilib vahetusvõimalus ka hiljem, kuid tarbijal tuleb arvestada, et müüjavahetuse protsess kestab 21 päeva. Lisaks toimub müüjavahetus kalendrikuu vahetumisel ning samuti võib täiendav aeg kuluda eelmise lepingu lõpetamisele.

Energiaturg.ee on elektripakettide hinnavõrdlusportaal, mida arendavad koostöös Advokaadibüroo Glimstedt, investeerimisfirma Capital Mill ning IT-partnerina Helmes.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, Energiaturu avanemine. Talleta püsiviide.