Esmaspäev on osale elektritarbijatest viimane päev lepingu sõlmimiseks

NB! Sama nii sise- kui ka majandusuudiste lindis.

TALLINN, 10. detsember, BNS – Tarbijatel, kes soovivad järgmise aasta 1. jaanuarist osta elektrit praegusest erinevalt ettevõttelt, tuleb uus leping sõlmida esmaspäeval.

Valimata jättes saab elektrit üldteenuse alusel ning valiku võib ka hiljem teha, teatas hinnvõrdlusportaal elektrihind.ee.

Pärast esmaspäeva on samuti võimalik veel sel aastal elektrimüüjat vahetada, kuid sellisel juhul oleneb elektrimüüjast, kas leping hakkab kehtima 1. jaanuarist või 1. veebruarist. Elektrimüüjat on võimalik valida ka pärast elektrituru avanemist ükskõik millisel tarbijale sobival hetkel.

Esmaspäev ei ole tähtaeg neile tarbijatele, kes soovivad järgmisest aastast osta elektrit samalt ettevõttelt, kellelt nad seda praegu teevad või kes soovivad edaspidi osta elektrit üldteenuse raames. Esimeste puhul on lepingu sõlmimisega aega detsembri lõpuni. Üldteenuse jaoks pole kellelgi mingit lepingut vaja sõlmida.

Uuest aastast avaneval elektriturul hakkavad eratarbijale elektrit pakkuma seitse ettevõtet: Eesti Energia, Latvenergo Elektrum, Imatra Elekter, VKG, 220 Energia, Eesti Gaas ja Elektrimüügi AS.

Elektrihind.ee portaali haldab Datahouse OÜ ja elektripakettide hinnainfo pärineb elektrimüüjatelt.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, Energiaturu avanemine, Riik. Talleta püsiviide.