Enamikel omavalitsustel on elektrihanked sooritatud

TALLINN, 3. jaanuar, BNS – Tänaseks on enamik kohalikest omavalitsustest elektrihanked läbi viinud ja lepingud sõlminud, kõige rohkem sõlmiti lepinguid Eesti Energiaga, kinnitasid omavalitsusliidud.

Järva-, Rapla-, Hiiu ja Viljandi- ja Lääne-Virumaa omavalitsusliidud ütlesid BNS-ile, et nende liikmed on kõik juba lepingud sõlminud ning enamik valdadest tegi seda riigihangete keskuse korraldatud ühishanke raames. Ka Läänemaal on enamikes valdades lepingud sõlmitud.

Enamik Harju-, Saare-, ja Võrumaa omavalitsustest osales samuti riigihangete keskuse ühishankes, Võrumaal on leping sõlmimata veel Mõniste vallal.

Enamik Tartumaa omavalitsustest on lepingu sõlminud Eesti Energiaga, Konguta valla hankele ei laekunud ühtegi pakkumist ning Laeva valla tarbimine ei nõua riigihanget.

Pärnumaa omavalitsuste liit tegi koos kümne omavalitsusega ühishanke, mille pakkumiste laekumise tähtaeg on homme, kolmel Pärnumaal omavalitsusel on hanked juba tehtud ning mitmed väiksemad omavalitsused ei pidanud oma elektritarbimise katmiseks riigihanget tegema.

Ida-Virumaal ostavad neli omavalitsust elektrit börsilt, ühel on hange pooleli ning ülejäänutel on lepingud juba sõlminud.

Riigihangete keskus korraldas mullu oktoobris koos 120 omavalitsusega üleriigilise hanke 200 gigavatt-tunni elektri ostmiseks, omavalitsustele müüdava elektri kilovatt-tunni hinnaks kujunes hankega 5,11 senti.

Tartu ja Tallinna linnade elektrihanked võitis Latvenergole kuuluv Elektrum, Pärnu linn ostab elektrit kolmelt hankel osalenud ettevõttelt.

Valga-, Põlva- ja Jõgevamaa omavalitsusliitudel puudusid andmed elektrilepingute sõlmimise kohta.

Alates käesolevast aastast peavad kõik omavalitsused, kelle elektriarve ületab 40 000 eurot, korraldama elektrienergia ostuks riigihanke.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, Energiaturu avanemine, Riik. Talleta püsiviide.