Enam kui pooltel tarbimiskohtadel on elektrileping Eesti Energiaga

TALLINN, 31. detsember, BNS – Riigile kuuluv energaikontsern Eesti Energia on pühapäeva seisuga sõlminud üle 386 000 elektrimüügi lepingu, detsembri alguse seisuga oli Eleringi hallatavasse andmelattu kantud üle 703 000 tarbimiskoha.

Eesti Energia pressiesindaja Eliis Vennik ütles BNS-ile, et sõlmitud lepingutest pea 315 000 lepingut on fikseeritud hinnaga ehk paketis Kindel. Ta lisas, et perioodidest on enim tehtud 12-kuulisi lepinguid, mida on eelistatud enam kui 211 000 tarbimiskoha puhul ja populaarsuselt järgmine on kuuekuuline leping, mida on sõlmitud üle 55 000 lepingu.

Detsembri alguses teatas elektrisüsteemihaldur Elering, et andmelattu on kantud üle 703 000 tarbimiskoha. Eleringi juht Taavi Veskimägi ütles toona, et klientide aktiivsus lepingute sõlmimisel on olnud kõrge ja turg on läinud käima.

Veskimäe sõnul on vaatamata kõrgele aktiivsusele konkurentsi arenguks turul vaja uute elektrimüüjate osakaalu kasvu. “Et elektriturg muutuks tõeliselt tarbijaturuks, peab suurenema nii pakkujate, kuid eelkõige erinevalt hinnastatud elektripakettide hulk,” ütles Veskimägi.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, Energiaturu avanemine, Riik. Talleta püsiviide.