Elektrum on sõlminud lepingu enam kui 5800 kliendiga

TALLINN, 11. detsember, BNS – Esmaspäeva seisuga on Elektrum sõlminud elektrimüügilepingu enam kui 5800 kliendiga ja enam kui 11 300 mõõtepunkti kohta ning ettevõtte teatel moodustab nende turuosa Eestis ligi 10 protsenti.

Elektrum Eesti juhi Raivo Videviku sõnul on ettevõtte turuosa kasv seitsmelt protsendilt ligi 10 protsendile planeeritud ja ootuspärane. “Nagu juba käesoleva aasta septembris ütlesime, on meie eesmärk saavutada lähiaastatel 20-protsendiline turuosa. Antud hetkel võin öelda, et saavutame eesmärgi kuni kolme aastaga,” ütles Videvik.

Pooled Elektrumi kliendid valisid üheksaks kuuks sõlmitava paketi Aktiivne klõps ja väga populaarne oli ettevõtte teatel ka kuuekuulise lepingutähtajaga Säästu klõps. Üle 60 protsendi Elektrumiga lepingu sõlminud koduklientidest elavad Harjumaal, Tartumaal või suuremates linnades eramutes ning tarbivad reeglina enam kui 10 000 kilovatt-tundi elektrit aastas. Videviku sõnul on need elektriga maja või korterit kütvad inimesed, kelle jaoks tähendab õige paketi valimine suurt rahalist kokkuhoidu.

“Kui arvestada kahekuulist müügiperioodi, olemasoleva kliendiandmebaasi puudumist ja uue nimega ettevõttega turule sisenemist, siis on ligi 4600 kodukliendilepingu hea ja ootuspärane tulemus,” märkis Videvik. Ta lisas, et äriklientide arvu kasv 60-lt 1210-le on samuti väga hea tulemus.

Elektrumiga lepingu sõlminud äriklientide hulgas on väga erineva elektritarbimisega organisatsioone. Videviku sõnul on üldistada keeruline, sest Elektrumi kasuks on otsustanud nii väiksed ärikliendid, kelle tarbimine jääb aastas alla 50 000 kilovatt-tunni, kui ka suuremad ettevõtted, kelle tarbimine ületab 500 megavatt-tundi aastas. Samuti on Elektrumi kliendiportfellis mitmeid väga suuri äritarbijaid, kelle tarbimine on üle 50 gigavatt-tunni elektrienergiat aastas .

Suurtest klientidest nimetas Videvik Tallinna Lennujaama, rahvusooper Estoniat, Tartut, Tallinna linna 280 linnaga seotud asutusega, Estover gruppi ja Aura veekeskust. Samuti on Elektrumi kliendid mitmed väiksemad omavalitsused nagu Türi, Viimsi, Audru, Kambja, Rannu ja paljud teised. Ka IT kolledž, Kodumaja AS, RIME Kinnisvara ja Repo vabrikud ostavad järgmisest aastast alates elektrit Elektrumilt.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, Energiaturu avanemine, Majandus. Talleta püsiviide.