Elektrimüüja Elektrum avalikustas neljapäeval oma hinnapaketid

TALLINN, 11. oktoober, BNS – Läti energiakontsern Latvenergo, kes kasutab septembrist Baltimaades nime Elektrum, avalikustas neljapäeval uuest aastast müügile tulevate elektri hinnapakettide sisu.

Elektrum Eesti pakub eraisikutele nelja fikseeritud hinnaga paketti, millest kõige soodsamas maksab elektri kilovatt-tund ettevõtte teatel 5,6 senti.

Paketis “Pere klõps” ei sõltu elektrihind tarbimisest, sest hind kilovatt-tunni eest on fikseeritud – 5,87 eurosenti. Paketi minimaalne lepinguperiood on üheksa kuud ning lepingu ennetähtaegse lõpetamise tasu puudub.

Paketis “Säästu klõps” maksab elektrienergia kilovatt-tund 5,6 senti. Esimesele 500 lepingusõlmijale kehtib 2013. aasta jaanuari ja veebruari elektrihinnale 10-protsendiline soodustus.Lepinguperiood on 12 kuud, lepingu ennetähtaegse lõpetamise tasu on 30 eurot ja kuutasu ühe mõõtepunkti kohta 0,9 eurot.

Näiteks kui klient tarbib ühes kuus 250 kilovatt-tundi elektrienergiat, siis on jaanuaris ja veebruaris elektrihind talle saadetud arvel kokku 14 eurot. Kiiremad liitujad saavad 10-protsendilise hinnasoodustuse ning maksavad tarbitud 250 koguse eest seega 12,6 eurot, millele lisandub kuutasu 0,9 eurot.

Paketis “Aktiivne klõps” on elektri hind fikseeritud ning elektritarbimise arvestamine toimub ajatsoonide järgi – hind on erinev päevasele ja öisele elektrile. Kui tarbijal on kahetariifne elektriarvesti, siis on selle paketiga Elektrumi teatel kõige suurem võimalus ise oma tarbimist ja seeläbi ka säästmist juhtida. Selles paketis maksab elektri kilovatt-tund päeval 6,04 senti ja öösel ning nädalavahetustel 4,15 senti. Lepinguperiood on sellel paketil 12 kuud, lepingu ennetähtaegse lõpetamise tasu 30 eurot ja kuutasu 2,1 eurot.

Näiteks kui klient tarbib ühes kuus 500 kilovatt-tundi elektrienergiat, millest 200 kilovatt-tundi tarbib ta päevase tariifiga ja ülejäänud 300 kilovatt-tundi öö- ja nädalavahetuse tariifiga, siis on tema elektri eest tasutav summa 24,53 eurot ehk kaalutud keskmisena tuleb kilovatt-tunni hinnaks 4,9 eurosenti, millele lisandub kuutasu 2,1 eurot.

Pakett “Mugav klõps” pakub Elektrumi hinnangul kliendile tarbimiskindlust pikemaks ajaks ja kindlaksmääratud hinnaga. Paketi lepinguperiood on 18 kuud ja kuutasu ühe mõõtepunkti kohta 0,9 eurot. Lepingu ennetähtaegse lõpetamise tasu ei ole.

Elektrum Eesti juhi Raivo Videviku sõnul on pakettide väljatöötamisel lähtutud klientide vajadustest ja tarbimisharjumustest. “Usun, et Elektrumiga liitub juba lähitulevikus tuhandeid uusi kliente,” lausus ta.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, Energiaturu avanemine. Talleta püsiviide.