Elektrilepingu on sõlminud 65 protsenti tarbimiskohtadest

TALLINN, 3. jaanuar, BNS – Eesti elektrisüsteemihalduri Eleringi teatel olid elektritarbijad 31. detsembri keskööks sõlminud müüjatega üle 461 000 elektriostulepingu ehk lepingutega oli kaetud 65 protsenti tarbimiskohtadest.

11. detsembrist kuni aasta viimase päevani lisandus ligi 100 000 lepingut, märkis Elering.

Aastavahetuseks oli sõlmitud ja Eleringi hallatavasse andmelattu kantud lepinguid järgmiselt: Eesti Energia 408 284 lepingut, 220 Energia OÜ 13 871 lepingut, Elektrum Eesti OÜ 11 982 lepingut, Elektrimüügi AS 7885 lepingut, VKG Elektrivõrgud OÜ 7712 lepingut, Imatra Elekter AS 7192 lepingut, Baltic Energy Services OÜ 1960 lepingut, AS Eesti Gaas 699 lepingut, Nordic Power Management OÜ 535 lepingut ning ülejäänud müüjad kokku ligi 1300 lepingut.

Müüjat vahetanud klientide osakaal oli sõlmitud lepingute järgi üheksa protsenti.

Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi ütles, et erinevate müüjate turuosadest ei anna õiget pilti mitte sõlmitud lepingute arv, vaid müüdav elektrienergia kogus. Seetõttu ei saa sõlmitud lepingute arvu järgi koostada turuosaliste edetabelit ning selline järjestus ei näitaks turu tegelikku jaotust.

“Müüdava energia arvestuses on turg kindlasti jagunenud palju tasakaalustatumalt osaliste vahel kui lepingute arvu järgi, sest paljud ilma jaemüügivõrguta kauplejad on suunanud oma tegevuse peaasjalikult suurtele äritarbijatele,” märkis Veskimägi.

Aastavahetuseks sõlmitud lepingutest on 17 protsenti tähtajatud ja 83 protsenti tähtajalised. Tähtajalistest lepingutest olid kõige populaarsemad üheaastased lepingud, mille osakaal on 66 protsenti. Poole aasta pikkused lepingud moodustavad 20 protsenti tähtajalistest lepingutest. Kaheaastaste lepingute osakaal on neli protsenti ja kolmeaastaste lepingute osakaal üheksa protsenti.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, Energiaturu avanemine, Riik. Talleta püsiviide.