Elektriautode jaoks on paigaldatud 126 kiirlaadijat

TALLINN, 29. november, BNS – Novembri lõpu seisuga on sihtasutuse Kredex teatel on selle aasta lõpuks valmivast 163 elektriautode kiirlaadijast koosnevast üle Eestilisest võrgust paigaldatud 126 kiirlaadijat.

Kredexi kommunikatsioonispetsialist Tarmo Seliste ütles BNS-ile, et kiirlaadijaid on kasutatud hinnanguliselt umbes 3100 korda ning laetud elektrienergia kogus on 20,4 megavatt-tundi. “Keskmiselt on laetud 6,58 kilovatt-tundi kord,” lisas Seliste.

Seliste sõnul on Kredexile taotlusi elektriautode ja pistikhübriidide ostmiseks esitatud 103 ja nendest on sihtasutus rahuldanud 83. “Hetkel ostetakse kõige rohkem Nissan Leafi, mida on kokku ostetud 48 korral,” lisas Seliste.

Kiirlaadijaga saab elektriauto akud täita 80–90 protsendi ulatuses ning sõltuvalt automargist võimaldab see müügil olevate mudelite puhul kuni 140 kilomeetri läbimist.

Üle Eesti paigaldatakse kokku 163 kiirlaadijat 149 asukohta. Nendest 100 laadijat hakkab paiknema asulates ja 63 maanteede ääres. Suurematest linnadest tuleb Tallinnasse 27, Tartusse 10, Pärnusse viis ja Narvasse kaks kiirlaadijat. Suurema liikluskoormusega maanteedele paigaldatavate kiirlaadijate vahemaa jääb 40–60 kilomeetri piiresse.

“Hinnapakettide koostamisel oleme lähtunud klientide vajadusest,” ütles elektromobiilsuse programmi juht Jarmo Tuisk. “Aktiivselt kiirlaadijat kasutada plaanivad elektriauto omanikud saavad valida kombineeritud ja mahupaketi vahel, laadijat harvemini kasutavatele autoomanikele on mõeldud Flex pakett.”

Tuisk lisas, et laadija kasutamine on lihtne ning piisab kui tõmmata enne laadija start nupule vajutamist viipekaardiga kaardilugeja eest läbi ning laadimine võib alata. “Kui kaart ununes koju või seda ei soovitagi kasutada, saab laadimist alustada ka mobiiltelefoniga, saates kasutaja tuvastamiseks SMS-i,” lausus Tuisk.

Kombineeritud paketi kuutasu on kümme eurot ning laadimiskorra tasu 2,5 eurot. Flex paketi puhul kuutasu puudub ning laadimiskorra tasu on viis eurot. Laadimise maht ühe korra kohta pole piiratud.

Mahupaketi kuutasu on 30 eurot ning laadimiskorra tasu puudub. Laadimiste arv ja maht ühe korra kohta pole piiratud. Mahupakett sisaldab 150 kilovatt-tundi laetud elektrienergiat kalendrikuus. Selle koguse ületamisel on laadimiskorra hind 1,2 eurot.

Kuni 30. jaanuarini ehk kiirlaadimisvõrgu täieliku valmimiseni on laadimine tasuta. Laadimise eest hakatakse tasu võtma alles alates veebruarist, seega esimene arve laekub klientidele märtsis, teatas Kredex.

Kiirlaadimisvõrgu kliendihaldusteenuse eest vastutab turvaettevõte G4S Eesti.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Majandus, Riik. Talleta püsiviide.