Eesti Gaasi novembri müük kasvas aastaga 11,5 protsenti

TALLINN, 18. detsember, BNS – AS Eesti Gaas müüs selle aasta novembris 63 miljonit kuupmeetrit gaasi, mida on 11,5 protsenti enam kui mullu samal kuul.

“11 kuu kokkuvõttes oli mahajäämus eelmise aasta tasemest 1,8 miljonit kuupmeetrit ja täna võib öelda, et detsembrikuu kujuneb samuti möödunud aastast tunduvalt edukamaks, kuna eelmisel aastal oli detsember ääretult soe,” ütles ettevõtte turundusjuht Marge Randmaa BNS-ile.

Tänavu 11 kuuga on Eesti Gaas müünud 560,1 miljonit kuupmeetrit gaasi, eelmisel aastal oli see number 561,8 miljonit kuupmeetrit.

Randmaa ütles, et elektrimüügilepinguid on ettevõte sõlminud ligikaudu 1000 ja loodab veel teist sama palju sõlmida. “Protsess täiesti toimib. Paljud inimesed unustasid ära, et 10. detsember oli lepingu sõlmimise kuupäev ja pärast seda on lepingute sõlmimine jätkunud,” rääkis ta.

Eesti Gaas pakub tulevast aastast avatud elektriturul eratarbijatele üksnes muututuva hinnaga pakette, milles muutub elektri kilovatt-tunni hind igakuiselt vastavalt Nord Pool Spoti börsi kaalutud keskmisele hinnale.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, Majandus, Riik. Talleta püsiviide.