Eesti Energia soovitab elektrihinna praegu fikseerida

TALLINN, 11. veebruar, BNS – Eesti Energia soovitab klientidel madalate elektri börsihindade ning sellest tulenevate odavate tulevikutehingute tõttu elektri hinna fikseerida praegu.

Kuna jaanuar oli keskmisest soojem, kujunes energia hind börsihindade madalseisu tõttu odavaks. Samas tasub arvestada, et kuust kuusse võib elektri börsihinnas esineda suuri kõikumisi. Kuna energiahinnad on praegu üldjoontes madalamad, on ka pikaajaliste tulevikutehingute hinnad all, seisab ettevõtte energiaturu ülevaates.

Enamikul klientidest algab järgmine periood uue elektrilepingu sõlmimiseks aastaga 2016 või hiljem. Eesti Energia suurkliendi osakonna juhi Artur Teesalu hinnangul tuleks hind fikseerida juba praegu, kui tulevikutehingute hinnad on madalad, mitte jääda lepingu perioodi lõppu ootama

"Mõeldes järgmise aasta elektriostule tasub arvestada, et 2015. aasta jaanuari elektrihind ei mängi hinna kujunemisel olulist rolli, sest täna ei saa me ette ennustada 2016. aasta hüdroreservuaaride seisu või odavama elektri tootmispotentsiaali," ütles Teesalu. "Küll aga saame varasemate praktikate põhjal öelda, et talve teine pool ja kevad sobivad hästi järgmiste perioodide elektrihinna fikseerimiseks," märkis ta.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektri hind, Elektriturg. Talleta püsiviide.