Eesti Energia prognoosib madalaid energiahindu vähemalt suveni

TALLINN, 6. märts, BNS – Eesti Energia hinnangul püsivad madalad elektrihinnad vähemalt käesoleva aasta suveni, samas naftahinnad pisut kerkivad.

"Õues on enam-vähem viis kraadi sooja, kuigi just praegu peaksid olema miinuskraadid ja aasta elektritarbimise tippaeg," ütles Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter BNS-ile. "Soe ilm mõjutab vähemalt siin, täna ja praegu elektrihindasid."

"Me oleme kannatanud mõlema poole pealt. Ühtepidi globaalne õlihindade langus ja olematu talv, mis on mõjutanud kõvasti elektrihindasid. Tarbijad on õnnelikud, ma usun, aga meie peame sellega hakkama saama," lisas ta.

Kuivõrd elektrit on tarbitud käesoleval talvel vähem kui tavapäraselt, siis on Skandinaavia hüdroelektrijaamade reservide tase kõrgel ja see mõjutab hindu ka lähematel kuudel. Lätis ja Leedus kütteperioodi lõppedes küll energia ja sooja koostootmisjaamad seiskuvad, kuid sellest hoolimata ei ole Sutteri sõnul oodata, et hinnad pikemas perspektiivis väga palju tõusevad.

"Siin peab arvestama sellega, et selle aasta neljandas kvartalis saab Rootsi-Leedu ühenduskaabel valmis ja lõunapoolne varustatus oluliselt paraneb," rääkis Sutter. "See ei ole Leedu ainukene välisühendus, lihtsalt selle kaudu tuleb kuni 700 megavati ulatuses väga odavat elektrit peale."

Sutteri hinnangul võiksid samas naftahinnad pisut tõusta. "Kui me tõde teaksime, küll meil oleks siis lihtne elada ja küll me siis jõukad oleksime," ütles Sutter. "Me lähtume nendest tulevikuhindadest, mis on Bloombergis üleval. Ega meil teisi hindu ei olegi. Need muutuvad siin päris kiiresti, aga forward-hinnad on kõik ikkagi nokk natukene ülespoole; mida pikema perioodi peale, seda rohkem need tõusus on."

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektri hind, Elektriturg. Talleta püsiviide.