Eesti Energia on sõlminud üle 4000 elektrimüügi lepingu

TALLINN, 3. oktoober, BNS – Riigile kuuluv energiafirma Eesti Energia on teisipäeva seisuga sõlminud üle 4000 elektrimüügi lepingu.

Eesti Energia pressiesindaja Eliis Vennik ütles BNS-ile, et lepinguid on sõlmitud kõigile kolmele ettevõtte pakutavale paketile. “Kõige populaarsem on olnud pakett Kindel, kus elektri hind püsib kogu lepinguaja vältel samal tasemel,” märkis ta.

Energia 220 müügijuht Vahur Kukk ütles BNS-ile, et inimeste huvi 220 Energia hinnapakkumiste vastu on olnud üle ootuste suur. “Tänaseks on hinnapakkumisi küsinud juba üle kümne tuhande eratarbija ning lisaks on Eleringi andmelao kaudu meid volitanud poolteist tuhat klienti oma tarbimisandmetega tutvumiseks,” sõnas ta.

Kukk lisas, et vaatamata sellele, et lepingusõlmimise andmevahetus on Eleringiga alles testimise lõppjärgus ning mitmed detailid on viimistlemisel, on ettevõtte sõlminud juba ka esimesed eratarbijate lepingud. “Lähipäevil käivitame ka senisest lihtsama lepingusõlmimise mooduli internetis ning siis ootame kliendilepingute arvu kiiremat kasvu,” märkis ta.

Möödunud kolmapäeval avalikustas Energia 220 oma kahe elektripaketi, 220 Garanteeritud ja 220 Börsihinnaga sisu. Kukk ütles toona, et garanteeritud paketis pakub ettevõte üheaastase ettemaksuga paketi puhul kõikidele eratarbijatele hinda 5,86 senti kilovatt-tunnist ja tavalise järelmaksuga tasumise puhul 0,05 senti kõrgemat hinda.

Möödunud teisipäeva seisuga pakkus Eesti Energia tulevaks aastaks fikseeritud hinnaga ja aastase perioodiga elektripaketi lepingut keskmise hinnaga 5,95 eurosenti kilovatt-tunnist, sõltuvalt kliendi tarbimisprofiilist on fikseeritud tarbijahind 5,7–6,7 senti kilovatt-tunni kohta.

Lisaks pakub ettevõtte kombineeritud paketti, kus 50 protsenti tarbitud elektrist saab osta kokkulepitud hinnaga ja 50 protsenti börsihinnaga, ning muutuvat paketti, mille hind sõltub täielikult elektri börsihinnast.

Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive ütles kolmapäeval ETV saates “Terevisioon”, et ettevõte ei saa enam tuleva aasta 1. jaanuarist tasuta süsinikdioksiidi kvooti, mida siiamaani Eesti kodumaise elektri tootmiseks saadi. See rahanumber, mis on vahe nii-öelda uue turuhinna ja vana suletud turu hinna vahel, ongi Liive sõnul praktiliselt seesama, mis kulub süsinikdioksiidi kvootide ostmiseks.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektri hind. Talleta püsiviide.