Eesti Energia kurdab, et riigifirmad ei taha gaasihankeid korraldada

TALLINN, 29. jaanuar, BNS – Riigifirma Eesti Energia on pöördunud rahandusministeeriumi poole, sest erinevad riigifirmad ja omavalitsused ei korralda nõuetekohaselt elektri- ja gaasihankeid.

Suurtel tarbijatel on olnud võimalik osta elektrienergiat mitme erineva müüja käest alates 2010 aasta 1. aprillist, lisaks elektrienergiale ostmisele tekitab siiani probleeme ka maagaasiturul toimuv, kus olenemata võimalusest korraldada riigihange gaasimüüja leidmiseks jätavad hankijad hankekohustuse tähelepanuta, märgib kirjas Eesti Energia energiamüügi ärijuht Joosep Lassmann.

Elektrihangete korraldama jätmist heidab riigifirma ette Ida-Tallinna Keskhaiglale, Kadrina Kommunaalile ja Rae vallavalitsusele. Gaasihangete poolest paistavad silma Kiviõli Soojus, Narva Vesi, Tallinna Lennujaam ja Tallinna Linnatranspordi AS.

Võrreldes eelmise aastaga on olukord paranenud ning Eesti Energia AS on ka iseseisvalt pöördunud mitme suurema tarbija poole, eesmärgiga tutvustada ennast alternatiivse müüjana Eesti Gaas AS kõrval.

"Arvestades asjaolu, et maagaasi tarnelepingud sõlmitakse praktikas tähtajaliselt üheks aastaks, siis on oluline, et riigihanked viiakse läbi õigeaegselt enne uue müügiperioodi algust," rõhutab Lassmann ja palub ministeeriumi, et see omalt poolt teavitaks hankekohustusest riigiasutusi.

Teisipäeval allkirjastas Eesti Energia Leedu Energia  kontserni kuuluva Litgasiga lepingu, mille alusel ostab ettevõte Klaipėda LNG-terminalist 5,8 miljonit kuupmeetrit gaasi.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektriturg, YYY (Elektri turg). Talleta püsiviide.