Eesti Energia alustab kolme uue elekripaketi müüki kolmapäeval

TALLINN, 25. september, BNS – Alates kolmapäevast saab Eesti Energiaga sõlmida avatud turu elektrilepinguid, valida saab kolme elektripaketi vahel, mis kannavad nimesid “Kindel”, “Kombineeritud” ja “Muutuv”.
Eesti Energia juhatuse liige Margus Rink sõnas pressiteates, et nii uute pakettide väljatöötamisel kui e-teeninduse arendamisel peeti silmas seda, et eestimaalased ostavad elektrit avatud turult esmakordselt. “Oleme lähtunud oma senisest avatud turu kogemusest kolmes Balti riigis, samuti tutvunud Põhjamaade elektritarbijate eelistustega, kus enamasti sõlmitakse aastaseid kokkulepitud hinnaga lepinguid,” sõnas Rink.
Ringi sõnul panustab Eesti Energia enim elektrilepingute sõlmimisele e-teeninduses, kus ettevõte suudab nüüdsest üheaegselt teenindada pea kaks korda rohkem kliente kui varem. “Usume, et meie e-teenindus on lihtsaim viis elektrilepingu sõlmimiseks,” rääkis Rink ligi poolteist aastat väldanud ettevalmistustöödest.
Avatud elektriturul tuleb igal kliendil otsustada, kas eelistada elektrimüüjat ja sõlmida leping või jääda riigi poolt välja töötatud üldteenusele. Otsustamist soovitab Margus Rink alustada küsimusest: “Kas elekter on minu igakuises eelarves olulise tähtsusega kulu?”. “Kui inimene vastab sellele jaatavalt, siis tasub tal Ringi sõnul elektrileping sõlmida.
Eesti Energia e-teeninduses saavad lepinguid sõlmida nii Elektrilevi, Imatra, VKG aga ka teiste võrguettevõtjate kliendid. Lisaks e-teenindusele saab elektrilepinguid sõlmida Eesti Energia klienditelefonil, Eesti Energia teenindusbüroodes ning Eesti Posti postkontorites üle Eesti.
Avatud turul saavad elektrilepingu sõlmida kliendid, kelle nimel on kehtiv võrguleping. Ühtlasi saab võrgulepingu omanik teisipäevast Eesti Energia e-teeninduses vormistada volitusi elektrilepingu sõlmimiseks. Kui võrguleping on korteriühistu või haldusfirma nimel, saab elektrilepingu sõlmida korteriühistu või haldusfirma, mitte aga elektritarbija.
Eesti Energia pakub kliendile kolme elektripaketti. “Kindel” elektripakett tähendab elektrimüüjaga kokkulepitud elektrienergia kilovatt-tunni hinda. Ettevõtte teatel on see tulevast aastast ainus viis vältida muutlikku elektrienergia hinda ja planeerida kuust kuusse oma elektrikulusid.
Kindel pakett sobib Eesti Energia hinnangul enim just neile, kelle jaoks on elektrikulud pere-eelarves olulise tähtsusega ning kes soovivad hinnakindlust. Valida saab nii kuue kuu ning ühe-, kahe- ja kolmeaastase lepinguperioodi, aga ka näiteks Rohelise Energia versiooni, mille puhul ostab klient 100 protsenti taastuvatest allikatest toodetud elektrienergiat.
“Kombineeritud” elektripaketis ostab klient 50 protsenti oma tarbitud elektrist kokkulepitud hinnaga ning 50 protsenti börsihinnaga, millele on lisatud elektrimüüja marginaal. See pakett sobib kliendile, kelle igakuine elektrikulu ja pere-eelarve võimaldavad tal mõõdukalt riski võtta, teatas ettevõte.
Kui börsihind tõuseb, kallineb ka elektriarve, kuid kuna klient ostab pool tarbimisest fikseeritud hinnaga, on börsihinna mõju arvele vaid osaline. Valida saab nii kuue kuu ning ühe-, kahe- ja kolmeaastase lepinguperioodi, aga samuti Rohelise Energia versiooni.
“Muutuv” elektripakett sobib klientidele, kes on valmis võtma keskmisest kõrgemat riski. Selles paketis sõltub elektrienergia kilovatt-tunni hind 100 protsenti elektri börsihinnast, millele on lisatud elektrimüüja marginaal. Muutuvat paketti eelistades tuleb arvestada, et elektrienergia kulude planeerimine kujuneb üpris raskeks.
Hind muutub igal kuul ning klient saab jooksva kuu kilovatt-tunni maksumuse teada alles järgmise kuu alguses. See pakett ei sobi klientidele, kes soovivad stabiilset ja võimalikult vähe muutuvat hinda. Muutuva elektripaketi lepingud on tähtajatud ja klient saab valida ka Rohelise Energia versiooni.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektri hind, Elektri turg. Talleta püsiviide.