Analüütik: elektri tiputundide hind börsil on kolmapäeval kõrgem

TALLINN, 8. jaanuar, BNS – Power Advisory OÜ analüütiku Peeter Stambergi sõnul voogas elekter esmaspäeval osal mittetiputundidel Eestist Soome ja tiputundidel Soomest Eestisse, mistõttu Estlinki väljasolek aitab mittetiputundide elektri börsihindasid madalamal hoida, samas tiputundide hinnad on kõrgemad kui oleks kaabli töös olemisel.

“Kui võrrelda esmaspäevaseid ja teispäevaseid hindu, siis isegi tiputundidel hinnad olid kokkuvõttes madalamad kui esmaspäeval, mittetiputundide vahe on palju suurem. Kokkuvõttes olid teispäeval hinnad madalamad Eestis ja kaabli väljasoleku mõju oli olemas,” ütles Stamberg BNS-ile. “Kolmapäeval on tiputundidel elektri hinnad Eestis kõrgemad kui Soomes.”

Eesti–Soome elektriühendust pakkuv merekaabel Estlink1 on teisipäeva hommikul kella 8-st kuni kolmapäeva õhtu kella 19-ni hooldustööde tõttu tööst väljas.

Tööd toimuvad Soome poolel Espoo alajaamas. Hoolduse tellis ühenduse omanik Nordic Energy Link AS ning tööde eesmärk on konverterjaama PLC filtrite kondensaatorite töös avastatud talitlushäirete kõrvaldamine.

Vaata Uudis arhiivi. Postitatud rubriiki Elektri hind, Elektribörs, Elektriturg. Talleta püsiviide.